Sık sorulan sorular

Bu kısımda bizlere sıklıkla sorulan sorulara kısa ve genel cevaplar bulabilirsiniz. Eğer aklınızdaki soruya buradan yardımcı olamadıysak lütfen bizimle iletişime geçin. Sizinle çalışmaktan mutluluk duyarız.


Avukattan yardım almak pahalı mıdır ?

Avukattan yardım almak sandığınızın aksine pahalı değildir. Özellikle Türkiye'de avukatlık ücretleri dünya standartlarının çok altındadır. Ülkemizde avukatların alması gereken minimum ücret, her yıl yayımlanan asgari ücret tarifesine göre belirlenmektedir.


Yurt dışından vekalet çıkartabilir miyim ?

Tarafımıza vekalet çıkartmanız için Türkiye'de ikamet etmeniz veya Türkiye'de iş yeri sahibi olmanız gerekmemektedir. Bulunduğunuz ülkedeki konsolosluktan vekaletname çıkartabilirsiniz.


Müşteri çekim ödenmedi, ne yapmalıyım ?

Eğer elinizdeki çek bankaya gittiğinizde karşılıksız çıktı ise bu halde icra takibine başvurmanız gerekmektedir. Bunun için alanında uzman bir avukattan destek almanız çok önemlidir.


Arazime devlet el koymuş, nereye müracat etmeliyim?

Devlet kamusal hakları şahsi haklarınızdan üstün tutar. Bu sebeple kamusal ihtiyaçların karşılanması açısından her hangi bir taşınmazınıza devlet tarafından kamulaştırma işlemi yapılabilir. Ancak ülkemizde sıklıkla kamulaştırma yapılmaksızın taşınmaza devlet tarafından el atılmaktadır. Taşınmaz bedeliniz her iki halde de devlet tarafından size ödenmesi gerekir. Bu sürecin takibi için muhakkak bir avukattan destek almanız gerekir.